Poslední aktualizace


Modernizace tramvajové trati do Pavloviček

Dopravní podnik plánuje modernizaci tramvajové trati do Pavloviček v Olomouci, celkové náklady by činily 200 milionů Kč. V první řadě chtějí zajistit bezbariérové zastávky. Studie s podrobnějšími informacemi a možným pokrytím nákladů prostřednictvím dotací by měla být hotova na podzim.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 dny)

Stand-up comedy Silné Reči zavítá do Šternberka

Největší česko-slovenská stand-up comedy Silné Reči zavítá do Šternberka 2.5. Během 15 sezon představí talentovaní komedianti jako Tomáš Hudák, Jakub "Zitron" Ťapák, Ivan Kostra a Gabo Žifčák.

0

Rebeka Schmidt (Před 3 dny)

Olomouc likviduje komáří larvy v lesích pro ochranu obyvatel

Olomoucká radnice nasadila bakteriální prostředky k eliminaci komářích larev v Černovírském lese, ochranou obyvatel městských částí Černovír, Chválkovice, Pavlovičky a Týneček. Náklady na tuto preventivní akci činí 79 tisíc korun.

0

Lenka Hubingerová (Před 3 dny)

Přihlášky odhalují zájem o gymnázia a populární obory

Poprvé v historii mohli žáci upřednostnit střední školy, na které chtějí nastoupit po prázdninách. Celkem je v regionu otevřeno 7 710 míst, o které se uchází 6 117 deváťáků. Nejžádanější jsou gymnázia, zvláště s rozšířenou výukou jazyků nebo sportovní přípravou.

0

Miroslav Pucholt (Před 4 dny)

Tržnice Prostějov: Konec ostudy a začátek nové éry

Demolice areálu tržnice v Prostějově probíhá, aby uvolnila místo pro nové bytové domy. Ačkoli dočasné prodejní stánky zůstanou na svém místě, plány ukazují, že tržnice se brzy přesune do blízkosti Kulturního a společenského centra.

0

Ester Vohradská (Před 4 dny)

Nová římská rozhledna na střední Moravě

Na lokalitě Na kopci bude postavena unikátní rozhledna inspirovaná římskou architekturou, s výhledy na Olomouc, Hostýnské vrchy a další turistické body. Očekává se otevření pro veřejnost na podzim.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Poutavá túra po tajemstvích Jeseníků

Výlet začíná v Ramzové a pokračuje zelenou turistickou značkou k Vražednému potoku s historií z třicetileté války. Cesta vede přes údolí, pod skalami, přes dřevěnou lávku. Navštívit lze Obří skály se zajímavou pověstí.

0

Michaela Prokopová (Před 5 dny)

Znáte někoho, kdo pomáhá srdcem? Nominujte ho!

Nominujte ho do anket Ceny Olomouckého kraje pro lidi se srdcem na dlani. Nominace můžete zasílat do konce května. Ocenění se uděluje v devíti kategoriích, nově i pro sociální pracovníky ve zdravotnictví či školství.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Olomoucký tým vylepšuje iontové baterie pomocí grafenových derivátů

Vědci z Olomouce se podílejí na mezinárodním projektu vývoje nové generace iontových baterií s využitím grafenu. Spolupracují s týmy z Itálie, Španělska, Velké Británie a Dánska. Úspěch projektu má potenciál zvýšit kapacitu úložiště energie, snížit náklady a zlepšit odolnost baterií.

0

Jiří Padevěd (Před 6 dny)

Hledání tajemných kešek v Olomouci

Zapojte se do hry s ukrytými keškami v Olomouci, kterou připravil studentský spolek. Stačí nalézt QR kód s hádankou, který vás dovede k dalšímu pokladu. Iniciativa trvá do 30. dubna a poskytuje zábavu pro všechny.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Včelaři získávají finanční pomoc pro boj s včelím morem

Včelařství v regionu získávalo finanční podporu, když rekordních 66 včelařů dostalo částku 500 tisíc korun na rozvoj včelaření a ochranu ekosystémů. Hejtman Josef Suchánek uznal význam tohoto odvětví pro udržitelnost přírodních zdrojů.

0

Lenka Hubingerová (Před týdnem)

Rekonstrukce pokračuje: Dálniční estakáda u Nemilany získává novou tvář

Řidiči čelí komplikacím na dálnici D35 u Olomouce kvůli opravám mostu u Křelova a estakády v Nemilanech. Prováděna je komplexní výměna vozovkového souvrství, izolace a opravy švů. Stavba má trvat do července a bude řízena v režimu 2+2.

0

Ester Vohradská (Před týdnem)

Výstava vzácných bibli a grafických děl

Výstava starých tisků a biblí zahajuje návštěvnickou sezónu v Arcibiskupském paláci. Expozice představuje sbírku Jana Mrvy rozdělenou do tří kategorií a zahrnuje díla od 16. do 20. století v různých jazycích. Výstava bude přístupná o víkendech v dubnu, poté denně kromě pondělí.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Nejlepší učitelé roku oceněni krajským hejtmanstvím

Hejtmanství ocenilo nejlepší učitele Olomouckého kraje za jejich práci. Celkem jednadvacet kantorů získalo ocenění Učitel roku 2023. Od roku 2011 se ocenění udílí pracovníkům různých typů škol a institucí v kraji.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Nový dům pro postižené v Zábřehu

Nové Zámky přestěhuje další klienty se zdravotním postižením do rodinného domku v Zábřehu. Stavba stála 35 milionů korun, z toho 22 milionů pokryla dotace z Evropské unie a státního rozpočtu.

0

Adam Wágner (Před týdnem)