ZPRÁVY AKTUALITY Olomouc

Kvalitnější nabídka, efektivnější řízení i zachování obou značek – to má přinést fúze divadla a filharmonie

Čtyřmi variantami fúze dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského divadla a Moravské filharmonie, se zabývala podrobná analýza, kterou si nechalo zpracovat vedení města.

0

Před 5 dny

SsangYong přináší vánoční dárek: zvýhodnění 40 000 Kč na model Torres!

Po úspěšném uvedení zbrusu nového modelu Torres s cenou již od 699 900 Kč, značka SsangYong nyní přichází s vánočním dárkem pro své zákazníky ve formě zvýhodnění 40 000 Kč na tento všestranný rodinný vůz.

0

Před týdnem

Olomoucké Vánoce oficiálně zahájeny, vánoční strom už svítí. Letos má jméno Bambulín – podle dětského návrhu z bambulek

Rekordní počet návrhů letos přišel do soutěže o pojmenování vánočního stromu. Z více než čtyř stovek výtvarně zpracovaných nápadů od olomouckých dětí zvítězil Bambulín – stromeček ztvárněný z vlněných bambulí.

0

Před týdnem

U Aquaparku by měl vzniknout nový krytý plavecký bazén. Připravuje se projekt

Radní dali zelenou přípravě záměru výstavby nového pětadvacetimetrového bazénu. Projekt, který je stěžejní pro podání žádosti o dotaci na jeho případnou realizaci, nechá připravit společnost AQUAPARK OLOMOUC, a.s.

0

Před 3 týdny

Lékaři odhalili zvýšené riziko selhání ledvin u 17 % lidí

Praha, 9. 11. 2023 – Lidí, kterým hrozí život ohrožující selhání ledvin, bude nadále přibývat. Podle European Kidney Health Alliance má na svědomí smrt 130 000 Evropanů ročně, celosvětově se však do roku 2040 stane pátou hlavní příčinou úmrtí.

0

Před 3 týdny

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

0

Před 4 týdny

Prezidentský pár ukončil návštěvu Olomouckého kraje

Prezident Petr Pavel společně s první dámou Evou Pavlovou ukončili v úterý 31. října oficiální návštěvu Olomouckého kraje. Navštívili například Olomouc a zejména pak sever regionu – Jesenicko a Šumpersko.

0

Před 4 týdny

Most přes Pražskou „u Globusu“ čeká demolice. Nahradí jej nová lávka

Starý most přes Pražskou, spojující Neředín a Řepčín, nahradí nová lávka pro pěší a cyklisty.

0

Před měsícem

Senátor Aschenbrenner: Společná kandidátka do eurovoleb je pro ODS špatný nápad, je to ideový oheň a voda

ODS, TOP 09 a KDU-ČSL jdou do voleb do Evropského parlamentu společně. A to přesto, že mají zjevně rozdílné pohledy na to, jak se má Evropská unie dál vyvíjet a jak přistupujeme k jednotlivým problémům, které ovlivňují náš život. Považuji to za zbytečný ústupek občanských demokratů dvěma menším stranám.

0

Před měsícem

Mutace BRCA genů mnohonásobně zvyšují riziko rakoviny prsu. Pomáhá preventivní operace

Rakovina prsu patří dlouhodobě k druhé nejčastější rakovině u žen. Ročně jí onemocní 7 000 z nich, téměř třetina nepřežije. Riziko vzniku tohoto zhoubného nádoru výrazně zvyšují BRCA geny. Pokud nefungují správně, hromadí se v buňkách chyby, které mohou vést právě ke vzniku rakoviny. U žen s vysokým rizikem se doporučuje preventivní mastektomie, tedy odstranění prsou.

0

Před měsícem

Odpadový Oskar 2023: V Moravskoslezském kraji najdeme rekordmany mezi obcemi

V roce 2022 našel pořadatel soutěže spolek Arnika v Moravskoslezském kraji sedm měst nad 5000 obyvatel s produkcí SKO pod 150 kg/ob a dokonce 15 obcí od 1001 do 5000 obyvatel s produkcí SKO pod 120 kg/ob.

0

Před měsícem

Po Dlouhé už se jezdí. Poslední letošní velká uzavírka v režii města skončila

Poslední velká uzavírka letošního roku, kterou si vyžádala rekonstrukce městské komunikace, je u konce.

0

Před měsícem

Novým olomouckým atributem bude od listopadu design

Nový jedinečný festival designu nabídne v listopadu Olomouc. Pilotní projekt by v budoucnu mohl najít trvalé místo v kulturním kalendáři a stát se i magnetem pro turisty.

0

Před měsícem
Měníme Olomouc