Olomoucký kraj snížil dluh, investice rostou

0

Olomoucký kraj, hospodaření, snížení dluhu, nové investice, Hejtman Suchánek, blog


Olomoucký kraj díky dobrému hospodaření snížil dluh a zvýšil přebytek, což umožní nové investice. Peníze poputují například na opravu bazénu v České Vsi a rekonstrukci kulturáků. Hejtman Suchánek oznámil, že dluh snížili za čtyři roky ze 3,26 na 1,77 miliardy a investice vzrostly o 42 %.

Olomoucký kraj díky dobrému hospodaření snížil nejen svoji zadluženost, ale na druhé straně může přidat i na investicích. Zastupitelé Olomouckého kraje proto na svém posledním zasedání schválili celý balík investic, kde peníze z úspor pomohou. Patří mezi ně například dotace na opravu bazénu v České Vsi nebo na rekonstrukci kulturáků v Zábřeze, Uničově a v Jeseníku.

„Jsem hrdý, že se podařilo finance Olomouckého kraje uzdravit. Teď už nepatří mezi nejzadluženější v Česku a může investovat více tam, kde je to potřeba – třeba do oprav cest, zdravotnictví, školství nebo sociálních služeb,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Z přebytku hospodaření rozdělili krajští zastupitelé více než osm set miliónů korun. Kromě investic zmíněných na začátku textu jde třeba o další peníze do oprav silnic, nákup nemovitostí nebo navýšení příspěvku do společnosti Odpady Olomouckého kraje, která se v budoucnu postará o ekologickou a udržitelnou likvidaci odpadů v regionu.

„Dluh kraje se za čtyři roky snížil ze 3,26 miliardy na 1,77 miliardy. Letos jsme navýšili investice o 42 procent a na příští období má kraj další dvě miliardy korun k dobru,“ shrnul hejtman Suchánek.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář