V Zábřehu byla otevřena nová stanice záchranné služby

0

Záchraná služba Zábřeh, Investice Olomoucký kraj, Energeticky úsporná stavba, Dotace z EU, Stanice Šternberk, Jeseník a Javorník, blog, region24, zdravetrendy


Olomoucký kraj investoval více než 40 milionů korun. Ze stavby, která začala v loňském roce, poskytuje moderní zázemí pro personál i techniku. Objekt je energeticky úsporný a část nákladů pokryla dotace z EU. Další stanice plánují ve Šternberku, Jeseníku a Javorníku.

V Zábřehu funguje nová stanice záchranné služby. 16. 04. 2024 Více než čtyřicet miliónů korun investoval Olomoucký kraj do další nové základny zdravotnické záchranné služby. Tentokrát je řeč o jejím moderním stanovišti v Zábřehu. Novotou vonící budovu otevřeli zástupci kraje v pondělí 15. dubna.

„Zdravotnická záchranná služba prochází v poslední době významnou proměnou. Kromě moderních sanitních vozidel jsou to právě nově budované výjezdové základny, které přispějí k ještě vyšší kvalitě poskytované zdravotnické péče,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Se stavbou základny v Zábřehu začali dělnici na začátku loňského roku. Budova nabízí moderní zázemí pro obsluhující personál i techniku, a to včetně vytápěných garáží nebo skladu kyslíku. Objekt je energeticky úsporný a vytápěný tepelným čerpadlem. Olomouckému kraji se na investici podařilo získat dotaci ve výši zhruba 25 miliónů korun z Evropské unie v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.

„Pokud půjde všechno bez problémů, už příští měsíc bychom mohli začít stavbu další nové základny ve Šternberku a následně v Jeseníku. S další výstavbou počítáme i v Javorníku,“ dodal Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví. Nové zázemí už získali záchranáři v Uničově a Kojetíně.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář