Olomoucký kraj má novou koncepci sportu

Aby měl rozvoj sportu v Olomouckém kraji hlavu a patu, nechalo si hejtmanství vypracovat podrobnou koncepci dalšího rozvoje tělovýchovy. Ta je teď hotová a čítá téměř 150 stran, na kterých předestírá priority a cíle na roky 2024 až 2028.


„Stejně jako v případě podpory jiných oblastí chceme postupovat systematicky. Nová koncepce sportu určuje cíle Olomouckého kraje a prostředky, jakými jich můžeme dosáhnout. Jedním z nich je například využívání dotačních prostředků Národní sportovní agentury, které dosud vzorem pro bezproblémové dotační řízení rozhodně nebyly,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj investuje do podpory sportu desítky miliónů korun ročně. Nejde jen o finanční příspěvky pro sportovní kluby, ale také o investice do modernizace sportovišť. Hejtmanství bylo zároveň jedním z prvních krajů v Česku, kde vznikl speciální dotační titul na podporu hendikepovaných sportovců.

„Naší snahou je, aby v Olomouckém kraji mohl sportovat každý, kdo bude mít chuť. A aby k tomu měl především odpovídající podmínky,“ dodal hejtman Suchánek.

Zdroj: TZ Olkraj.cz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 02.01.2024 06:000 +
 
Řemesko je OK

Hlavní zprávy