Olomoucký kraj zvýší finance na obnovu vesnic - 140 projektů podpořeno

Zastupitelstvo Olomouckého kraje rozhodlo o navýšení financí na Program obnovy venkova 2024. Místo původních 41 miliónů Kč bude nově k dispozici přes 56 miliónů. Toto navýšení umožní podporu 140 projektů v obcích, jako opravy chodníků a cest, osvětlení, školy a školky či výstavbu společenských center.


Zastupitelstvo Olomouckého kraje rozhodlo o zásadním navýšení peněz na Program obnovy venkova Olomouckého kraje 2024. Původně v něm bylo pro obce nachystáno zhruba 41 miliónů korun. Nově je v balíčku dotační podpory přes 56 miliónů.

„Díky dobrému hospodaření kraje můžeme na investice i podporu dotačních programů uvolnit více peněz. A protože podpora venkova je pro kraj stěžejní, rozhodli jsme se podstatně navýšit právě tuto dotační podporu,“ vysvětlil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Program obnovy venkova patří mezi nejúspěšnější dotační projekty kraje. Jak by také ne, když z něj obce mohou čerpat peníze na spoustu užitečných a potřebných projektů – letos díky tomu mohou starostky a starostové opravit například chodníky, cesty, veřejné osvětlení, část prostředků půjde do rekonstrukce obecní školy i školky nebo na výstavbu společenského centra.

„Díky navýšení peněz pro tento dotační program budeme moci nakonec podpořit 140 různých projektů. A to je skvělá zpráva pro celý venkov. Chci také poděkovat všem zástupcům obcí za to, jak dobře se o rozvoj vesnic starají,“ zdůraznil Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro rozvoj venkova.

Šestapadesát miliónů korun je vůbec nejvyšší částka, kterou kraj v průběhu tohoto volebního období na rozvoj venkova uvolnil. Například v roce 2022 šlo na stejný účel sedmatřicet miliónů korun.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Řemesko je OK

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024