Offline

Olomoucký kraj zvýší finance na obnovu vesnic - 140 projektů podpořeno

Zastupitelstvo Olomouckého kraje rozhodlo o navýšení financí na Program obnovy venkova 2024. Místo původních 41 miliónů Kč bude nově k dispozici přes 56 miliónů. Toto navýšení umožní podporu 140 projektů v obcích, jako opravy chodníků a cest, osvětlení, školy a školky či výstavbu společenských center.

Blog
Před 2 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Přerov podporuje odstranění nevhodných reklam

V Přerově a dalších městech probíhá iniciativa na odstranění nevhodných reklam ve prospěch zachování architektonické integrity historických částí. Od ledna platí novela zákona, podle které o nových reklamách rozhodují památkáři. Přerov nabízí podnikatelům dotace na výměnu starých reklam a zájem je velký.

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký kraj podpoří domácí paliativní péči za 10 milionů

Olomoucký kraj se zaměřuje na podporu paliativní péče, s důrazem na domácí péči pro nevyléčitelně nemocné. Letos vyčlenil přes deset milionů korun na podporu 14 organizací včetně nemocnic a charit. Kraj klade důraz na to, aby lidé mohli strávit poslední chvíle života mezi blízkými.

Blog
Před 4 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Festival filharmonie - nová aranžmá a hvězdní interpreti slibují nezapomenutelné zážitky

Interpreti a dirigenti jako Stanislav Vavřínek a Hanz Sedláček slibují na Festivalu filharmonie nezapomenutelné hudební zážitky s novými aranžmá od Honzy Lstibůrka. Richard Krajčo z Kryštof, Petr Janda z Olympic, i další, jako Aneta Langerová, představí své písně s orchestrem. Součástí festivalu jsou i Svátky města Olomouce, přinášející kulturní zážitky jako historické trhy či průvody.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Unikátní výstava masožravých rostlin láká na vzácné exempláře

Výstava se zaměřuje na vodní masožravé rostliny a nabízí návštěvníkům pohled na vzácné exempláře jako aldrovandku měchýřkatou. K vidění jsou i různé druhy rosnatek z Afriky a Austrálie, masožravé bromélie a heliamfory z Jižní Ameriky. Výstava je zároveň prodejní, s odbornou poradnou pro pěstitele.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Plný amfiteátr v Olomouci podpořil Moravskou filharmonii

Amfiteátr letního kina v Olomouci byl plně obsazen na podporu Moravské filharmonie. Početní umělci, včetně Dagmar Peckové a Janka Ledeckého, vystoupili bez honoráře. Petici podepsalo pět tisíc lidí.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Rekonstrukce střechy olomouckého evangelického kostela

Střecha evangelického kostela v Olomouci potřebuje rekonstrukci kvůli únikům vody a padajícím taškám. Práce započaly minulý rok a první fáze zahrnuje opravu poloviny střechy. Původní odhad nákladů na obnovu byl 12 mil. Kč, ale kvůli nárůstu cen materiálů se očekává, že dosáhnou až 18 mil. Kč.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Galerijní a muzejní noc v Galerii Jeseník a Vodní Tvrzi

Galerie současného umění Jeseník a Vodní tvrz hostí 23. května Galerijní a muzejní noc. Vernisáž interaktivní výstavy malíře Petra Válka začíná v 17:30. Jeho kinetické objekty a pohyblivé sochy budou doplněné zvukem a videem. Druhý den proběhne výtvarný workshop s Petrem Válkem. Ve Vodní tvrzi bude možno shlédnout sérii filmů "Počátky kinematografie" a prohlídky expozice "Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století".

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Vlci devastují chov ovcí u Potštátu: Místní volají po regulaci

Martina Vrbová chová u Potštátu téměř sto ovcí, avšak její chov narušují opakované útoky vlků. První z nich proběhl 11. března a způsobil významné škody. Ani opatření jako pevnější ploty a elektrické ohradníky nejsou dostatečné.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ