Online Před 3 měsíci

Nová rozhledna v Tučíně odkazuje na římské období

Nezávislý starosta Tučína, Jiří Řezníček, informoval o stavbě nové rozhledny. Její design odkáže na římské období, kdy oblast obývali Římané. Rozhledna bude postavena z travertinu, který pochází z místních sbírek.

Blog
Včera
REGIONOLOMOUC.CZ

Hejtman Suchánek otevírá nové cesty partnerství v USA

Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek navštívil Cedar Rapids v USA, kde jednal o možnostech partnerství a ekonomické spolupráci. Během návštěvy také prezentoval a začal prodávat čokoládu z Velkých Losin v Národním českém a slovenském muzeu v městě.

Blog
Před 3 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Cimbálové posezení s lidovými Mmelodiemi v Kostelci na Hané

Posezení u cimbálu proběhne na farské zahradě v Kostelci na Hané s lidovou muzikou Pozdní sběr z Pivína a Jiřím Galuškou. V odpolednu vystoupí členové HFS Kosíř a děti z místních souborů. Akce nabízí doprovodný program a občerstvení, vstup dobrovolný.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Tomáš Kučera přebírá vedení Ústavu vodního hospodářství

Tomáš Kučera, dosavadní vedoucí Ústavu vodního hospodářství obcí Fakulty stavební VUT v Brně, se stane novým ředitelem VHS Olomouc. Do své role nastoupí v červnu a jeho klíčovým úkolem bude správa majetku ve vlastnictví města Olomouce, který dosud spravovala Veolia.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Muzeum umění oživuje exponáty online

Muzeum umění posunulo své sbírky do online světa prostřednictvím projektu Nahráno - Otevřeno. Své exponáty představuje na webovém portálu sbirky.muo.cz. Pozornost je dána i zachování sbírek, kdy exponáty byly restaurovány nebo konzervovány před digitalizací.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Kompenzace za stavbu dálnice D1 v blízkosti Dluhonic přesahuje 20 milionů

Projekt kompenzace za stavbu dálnice D1 v blízkosti Dluhonic přesahuje 20 milionů korun. Iniciativa zahrnuje stavbu cyklostezky a další technická opatření. Rozpočet podle magistrátu může být ještě vyšší.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Tržnice Prostějov: Konec ostudy a začátek nové éry

Demolice areálu tržnice v Prostějově probíhá, aby uvolnila místo pro nové bytové domy. Ačkoli dočasné prodejní stánky zůstanou na svém místě, plány ukazují, že tržnice se brzy přesune do blízkosti Kulturního a společenského centra.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Rekonstrukce pokračuje: Dálniční estakáda u Nemilany získává novou tvář

Řidiči čelí komplikacím na dálnici D35 u Olomouce kvůli opravám mostu u Křelova a estakády v Nemilanech. Prováděna je komplexní výměna vozovkového souvrství, izolace a opravy švů. Stavba má trvat do července a bude řízena v režimu 2+2.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Zloději vyloupili dvakrát za sebou hasičárnu

Zbrojnici dobrovolných hasičů v Podolí navštívili zloději dvakrát za sebou. První návštěva skončila krádeží alkoholu za 1 700 Kč, druhá zloději uloupili cennější věci za 70 000 Kč. Policisté již zadrželi pachatele první krádeže, druhý případ stále vyšetřují.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nárůst černého kašle v kraji?

V Olomouckém kraji se zvyšuje zájem obyvatel o očkování proti černému kašli. Mnoho lékařů potvrzuje rostoucí trakci včasné prevence v oblasti. Veřejnost i zdravotníci by si měli uvědomit důležitost dokončení očkovacího cyklu.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Univerzitní veselice slaví 20 let vstupu Česka do EU

„Studentský majáles v Olomouci“ slaví dvacet let vstupu České republiky do EU. Akce zahrnuje workshopy, výstavy, divadelní představení a besedy. Program pokračoval ve městě a nabídl prezentace členských zemí EU, stánky studentských spolků a hudební program.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Vlci a rysi se stáleji usazují v srdci Jeseníků: odborníci očekávají vlčí smečku

Návrat velkých šelem do CHKO Jeseníky: monitoring potvrdil stálý výskyt vlků a rysů. Odborníci doufají ve vytvoření vlčích smeček a zdůrazňují důležitost respektu k těmto zvířatům pro obnovu přírodní rovnováhy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ