Offline

Nové cyklotrasy a Jeseníky lákají turisty

Olomoucký kraj připravil na léto spoustu novinek pro turisty, včetně nových cyklotras, gastrozóny na Výstavišti Flora a projektu Jeseníky on-line se sčítači návštěvníků. Podporuje také cestovní ruch investicemi a programy pro seniory a kinematografii. Letní sezóna slibuje mnoho dobrodružství.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký kraj snížil dluh, investice rostou

Olomoucký kraj díky dobrému hospodaření snížil dluh a zvýšil přebytek, což umožní nové investice. Peníze poputují například na opravu bazénu v České Vsi a rekonstrukci kulturáků. Hejtman Suchánek oznámil, že dluh snížili za čtyři roky ze 3,26 na 1,77 miliardy a investice vzrostly o 42 %.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký kraj investuje 44,7 mil. Kč do energetické účinnosti

Olomoucký kraj se zaměřuje na zlepšení energetické účinnosti svých budov. Krajská rada schválila finanční podporu ve výši 44,7 milionů korun pro 95 příspěvkových organizací pro výměnu osvětlení a topných systémů.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Hasiči a horská služba zachránili dělníky uvízlé na elektrárně

Hasiči spolu s horskou službou zachránili čtyři dělníky uvízlé ve výšce při údržbě elektrárny na Jesenicku. Akce trvala čtyři hodiny s nebezpečím výparů. Všichni dělníci zůstali nezranění a byli preventivně převezeni do nemocnice.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Spor o trasu vysokorychlostní tratě Moravská brána - tunel versus ekodukt

V článku je popsán spor mezi místními obyvateli Přerovska a Správou železnic o trasu vysokorychlostní trati VRT Moravská brána. Místní upřednostňují tunel, aby zachovali přírodu a Čekyňský kopec, zatímco Správa železnic navrhuje ekodukt. Diskutuje se o možných úpravách projektu za účasti veřejnosti a ekonomického posouzení tipů.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Sloučení filharmonie s divadlem schváleno navzdory protestům

Od ledna příštího roku vznikne nová organizace, Moravské divadlo a Moravská filharmonie, která zahrnuje úpravu majetkových poměrů. Filharmonici protestovali proti tomuto sloučení a rozdávali koláčky a letáky. Akce měla širokou podporu veřejnosti. Odboráři se obávají negativních dopadů, včetně propouštění. Město garantuje zachování orchestrů. Opoziční zastupitelka Markéta Záleská kritizuje krok jako nepodložený experiment.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Mrazy urychlily letošní sklizeň medu v Olomouci

Letošní sezona přináší olomouckým včelařům neobvyklé výzvy, kdy vytáčení medu začalo o tři týdny dříve kvůli mrazům v dubnu. První sklizeň je menší, což způsobily mrazy a poškozené ovocné stromy. Předseda Českého svazu včelařů Olomouc, Jan Seichter, tvrdí, že kvalita sezony se ukáže po druhé sklizni.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Zubři v Česku - Olomouc slaví 17 mláďat od roku 2013

V Česku se zubři chovají nejen v zoologických zahradách, ale i soukromých chovech. Od roku 2013 se chov v Olomouci rozrostl o sedmnáct mláďat. Evropští zubři, kdysi na pokraji vyhynutí, byli díky mezinárodnímu úsilí zachráněni a opět vypuštěni do přírody. V ČR žijí také v Milovicích.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Přerovští policisté nacvičovali zásah proti útočníkům v Městském domě

Policisté v Přerově nacvičovali zásah proti fiktivním útočníkům v Městském domě. Po vstupu do budovy zjistili, že jde o nácvik, nacházeli útočníky, evakuovali studenty a ošetřovali zraněné. Celá akce byla přísně tajná. Během cvičení bylo uzavřeno okolí budovy, což trvalo několik hodin.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

ČNB odhalila zlatou minci s motivem Olomouce

Česká národní banka (ČNB) představila novou zlatou pamětní minci s motivem Olomouce, jejímž autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů. Mince je součástí cyklu "Městské památkové rezervace" a zobrazují významné architektonické památky města. Vyrobilo ji patnáct tisíc kusů ze zlata o ryzosti 999,9.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucko ochromeno silničními opravami a uzavírkami

Na Olomoucku probíhají rozsáhlé silniční opravy a uzavírky, které zasahují do provozu v Olomouci, Přerově a Hranicích. Na dálnici D35 jsou omezení kvůli pracím směrem na Litovel a Loštice. V Mohelnici, Prostějově a dalších městech se řeší výměna asfaltu. Práce se plánují do poloviny června.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomouc koupila Namiro za 398 milionů

Město Olomouc koupilo za 398 milionů korun budovu Namiro, aby vyřešilo nedostatek kancelářských prostor a ušetřilo na nájmu. Nákup byl zčásti financován úvěrem. Radnice plánuje investovat dalších 70 milionů do nutných úprav.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nájmy v Olomouci letí vzhůru, dosáhly 15 tisíc

Nájemné za standardní byt 2+kk v Olomouci vzrostlo meziročně o 15 % a pohybuje se mezi 13 až 15 tisíci korun kvůli nedostatečné výstavbě nájemních bytů. V Jeseníku se nájem zvýšil na 8 tisíc, zatímco v Prostějově zůstalo stabilní kolem 11 až 12 tisíc.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Mrazy zničily úrodu, pálenky v ohrožení

Mrazy zničily ovocné sady v regionu a ohrožují sezónu pálenek. Někteří pěstitelé hlásí ztrátu poloviny úrody, což může způsobit nedostatek surovin. Představitelé pálenic očekávají další špatnou sezónu po loňských nepřízních. Některá místa však hlásí menší škody a optimistické vyhlídky.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Zahájení stavby sedmikilometrového úseku D35

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu sedmikilometrového úseku dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem, včetně tunelu Homole. Stavba by měla být dokončena do roku 2026. Nový úsek navazuje na předchozí úsek D35 Časy–Ostrov a obsahuje šest mostů a čtyři ptačí zábrany.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ