Offline

Silnice nižších tříd jsou vysokou prioritou. Kraj pokračuje v jejich opravách

Téměř sto kilometrů opravených silnic a více než tucet rekonstruovaných mostů – to je stručný přehled investičních akcí, které vloni v regionu uskutečnila Správa silnic Olomouckého kraje (SSOK). Součet všech jejich loňských investic se vyšplhal na více než 823 miliónů korun.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Město provozuje už pět Family pointů pro rodiče s dětmi

Jsou to nenápadné místnosti, takže o nich mnohdy rodiče ani nevědí, přitom jim mohou v některých situacích výrazně usnadnit život. Řeč je o takzvaných Family Pointech, neboli místech přátelských rodině, kde mohou například v klidu přebalit nebo nakrmit dítě, případně získat informace o aktivitách města v oblasti podpory rodin.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomouc vypsala krajinářskou soutěž na severní část protipovodňové ochrany města

Třetí etapa protipovodňových opatření v Olomouci má změnit obávaný vodní živel v přírodní fenomén. Radnice vypsala krajinářskou soutěž na poslední část protipovodňových opatření řeky Moravy. Bezprostředně má ochránit Letnou, Lazce, část Hejčína, Černovír a okolí Klášterního Hradiska.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Noc důstojnosti uctí Dorotinu památku a připomene nastavení systému sociálních služeb

Celorepubliková pietní akce Noc důstojnosti letos opět uctí památku Doroty Šandorové. Před dvěma lety ji v jindřichohradeckém domově pro osoby se zdravotním postižením zabil její pečovatel.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký kraj má novou koncepci sportu

Aby měl rozvoj sportu v Olomouckém kraji hlavu a patu, nechalo si hejtmanství vypracovat podrobnou koncepci dalšího rozvoje tělovýchovy. Ta je teď hotová a čítá téměř 150 stran, na kterých předestírá priority a cíle na roky 2024 až 2028.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Po letech Olomouc opět přichystá půlnoční silvestrovský ohňostroj

Po téměř deseti letech se nad Olomoucí opět rozzáří půlnoční silvestrovský ohňostroj. Od roku 2015 město místo silvestrovské podívané pořádalo ohňostroj až v podvečer Nového roku, nyní se opět připojí k půlnočním oslavám.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomouc bude v roce 2024 hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, na investice půjde o 140 milionů více

Přes tři miliardy korun bude mít k dispozici město Olomouc v příštím roce. Návrh rozpočtu dnes schválili městští zastupitelé. Na investice půjde o 140 milionů víc.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Hledají se nejlepší sportovci regionu. Kraj sbírá nominace

Olomoucký kraj opět ocení nejlepší sportovce roku. Nominovat jednotlivce, družstva či trenéry může veřejnost po celý měsíc. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo. Slavnostní předání cen se uskuteční 19. března v Městském domě v Přerově.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Traktory moravských zemědělců pomáhají se zimní údržbou silnic

Příchod zimy a mrazů odstartoval zimní údržbu silnic. Situace, kdy sníh a led zaskočí silničáře a ti nestihnou včas prohrnout nebo posypat silnice nižší třídy, se v Česku bohužel každoročně opakují. Společnost B2 Assets pro své klienty zabezpečuje hladký provoz více než 50 objektů za každého počasí. Pro údržbu příjezdových cest a areálů zvolili facility manažeři inovativní způsob – zapojili zemědělské traktory.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Budova Ornisu je hotová. Nabízí unikátní výstavu ptactva

Více než 580 modelů ptáků z Česka, unikátní expozice, skleněné vitríny a malý kinosál. To vše od čtvrtka 30. listopadu nabízí zrekonstruovaná budova Ornitologické stanice (ORNIS) v Přerově. Muzeum Komenského tak získalo moderní objekt, přičemž celkové náklady na rekonstrukci činily zhruba 120 miliónů korun.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Kvalitnější nabídka, efektivnější řízení i zachování obou značek – to má přinést fúze divadla a filharmonie

Čtyřmi variantami fúze dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského divadla a Moravské filharmonie, se zabývala podrobná analýza, kterou si nechalo zpracovat vedení města.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucké Vánoce oficiálně zahájeny, vánoční strom už svítí. Letos má jméno Bambulín – podle dětského návrhu z bambulek

Rekordní počet návrhů letos přišel do soutěže o pojmenování vánočního stromu. Z více než čtyř stovek výtvarně zpracovaných nápadů od olomouckých dětí zvítězil Bambulín – stromeček ztvárněný z vlněných bambulí.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

U Aquaparku by měl vzniknout nový krytý plavecký bazén. Připravuje se projekt

Radní dali zelenou přípravě záměru výstavby nového pětadvacetimetrového bazénu. Projekt, který je stěžejní pro podání žádosti o dotaci na jeho případnou realizaci, nechá připravit společnost AQUAPARK OLOMOUC, a.s.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Lékaři odhalili zvýšené riziko selhání ledvin u 17 % lidí

Praha, 9. 11. 2023 – Lidí, kterým hrozí život ohrožující selhání ledvin, bude nadále přibývat. Podle European Kidney Health Alliance má na svědomí smrt 130 000 Evropanů ročně, celosvětově se však do roku 2040 stane pátou hlavní příčinou úmrtí.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

Blog
Před 7 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ