Online Před 3 měsíci

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Kastnerovy perokresby - cenné historické dokumenty Šumperska

Historička umění, Kristina Lipenská, označila perokresby Jana Evangelisty Kastnera za cenné dokumenty. Mezi lety 1840 a 1843 Kastner zachytil na 14 perokresbách ulice a obyvatele svého rodného Šumperka.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová škola pro autisty v Olomouci

Nová pobočka speciální základní školy pro děti s autismem se otevře ve stávajícím školním roce v Olomouci. Budova se již připravuje, zakoupí se příčky pro vytvoření menších tříd a vzniknou terapeutické místnosti.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Stavba D1 za 7 miliard korun bude dokončena v roce 2026

Rozšíření dálnice D1 v Olomouckém kraji pokračuje podle plánu a bez komplikací, což potvrdil ministr dopravy Kupka. Tato dlouho očekávaná dopravní stavba bude stát téměř 7 miliard korun. Dokončení je plánováno na jaro 2026.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová aplikace jako další krok k otevřenému úřadu

Olomoucký kraj zveřejňuje novou aplikaci Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která poskytuje informace o 145 organizacích v oblastech školství, kultury, dopravy, sociálních věcí a zdravotnictví.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Olomoucký tým vylepšuje iontové baterie pomocí grafenových derivátů

Vědci z Olomouce se podílejí na mezinárodním projektu vývoje nové generace iontových baterií s využitím grafenu. Spolupracují s týmy z Itálie, Španělska, Velké Británie a Dánska. Úspěch projektu má potenciál zvýšit kapacitu úložiště energie, snížit náklady a zlepšit odolnost baterií.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Týn nad Bečvou láká karavanisty

Týn nad Bečvou investuje do karavanových stání u hradu Helfštýna za jednomilion korun. Starosta Antonín Ryšánek chce využít malebnou atmosféru obce a podpořit cestovní ruch.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Rakouská kultura a gastronomie oživí Olomouc

Olomouc letos nabídne osvěžující vlnu rakouské kultury a gastronomie během turistické sezony. Program zahrnuje výstavy, koncerty, workshopy, divadelní a filmová představení. Rakouská sezona podtrhuje historické vazby se sousední zemí.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus - osmiměsíční zákaz trenérské činnosti. Rada se proti rozhodnutí chystá odvolat, tvrdí svou nevinu. Případ znovu otevírá debatu o rasismu v českém fotbale.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Bezemisní zdroje tvoří 74 % zisku Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ získala v roce 2020 74 % zisku z jaderných a obnovitelných zdrojů, což ukazuje rostoucí tendenci v české energetice. Společnost plánuje zvýšit podíl bezemisních aktivit na EBITDA na 97 % do roku 2025

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Bitcoin míří k novým výšinám

Bitcoin nedávno překonal historické maximum 70 000 dolarů, což vyvolává otázku, zda stojí za to investovat. Růst hodnoty má několik důvodů, jako úspěch bitcoinových ETF a rostoucí celosvětové přijetí digitálních měn.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ