Soudní proces o zavřených stavidlech: Povodeň zpustošila Brodek

Obžalovaní stojí před Okresním soudem v Přerově kvůli povodním z roku 2020, které způsobili svou nedbalostí. Čelí obvinění z obecného ohrožení s možným trestem odnětí svobody na 2-8 let nebo pokutou. Povodně zasáhly Brodek u Přerova a způsobily škodu 13,9 milionů korun.

0

Před 3 dny

Gastro Festival v Olomouci: Světové chutě na výstavišti Flora

Food Day Festival v Olomouci nabízí širokou škálu kuchyní z celého světa, včetně italských těstovin, asijských specialit a oblíbených burgerů. Akce se koná na výstavišti Flora v sobotu 8. 6. 2024 od 10:00 do 20:00.

0

Před týdnem

Zájem o samosběr jahod stoupá, ceny 70-90 Kč/kg

Obliba samosběrů jahod roste, což potvrzují farmy v Prostějově, Olomouci-Slavoníně a na dalších místech. Cena se letos pohybuje mezi 70 a 90 Kč/kg, přičemž vliv na ni mají rostoucí náklady a nepříznivé počasí. Na některých farmách mráz zničil část úrody.

0

Před 3 týdny

Olomouc opraví vozovku u Náměstí Hrdinů

Město Olomouc plánuje rozsáhlou rekonstrukci vozovky u tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů kvůli deformacím dlažby. Omezení rychlosti na 30 km/h zde již platí. Práce začnou 20. května a potrvají do poloviny srpna ve dvou fázích. Objízdné trasy budou vyznačeny.

0

Před 4 týdny

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

0

Před měsícem

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

0

Před měsícem

Kastnerovy perokresby - cenné historické dokumenty Šumperska

Historička umění, Kristina Lipenská, označila perokresby Jana Evangelisty Kastnera za cenné dokumenty. Mezi lety 1840 a 1843 Kastner zachytil na 14 perokresbách ulice a obyvatele svého rodného Šumperka.

0

Před měsícem

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

0

Před měsícem

Nová škola pro autisty v Olomouci

Nová pobočka speciální základní školy pro děti s autismem se otevře ve stávajícím školním roce v Olomouci. Budova se již připravuje, zakoupí se příčky pro vytvoření menších tříd a vzniknou terapeutické místnosti.

0

Před měsícem

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

0

Před měsícem

Stavba D1 za 7 miliard korun bude dokončena v roce 2026

Rozšíření dálnice D1 v Olomouckém kraji pokračuje podle plánu a bez komplikací, což potvrdil ministr dopravy Kupka. Tato dlouho očekávaná dopravní stavba bude stát téměř 7 miliard korun. Dokončení je plánováno na jaro 2026.

0

Před měsícem

Baseballový kouč si spletl ceny aneb talisman před výzvami

Český baseballový kouč Pavel Chadim prožil kuriozitu, když si z události Trenér roku omylem odnesl pamětní list patřící hokejovému trenérovi Radimu Rulíkovi. Tato milá historka pak posloužila jako talisman pro český tým před jejich velkými výzvami, včetně zápasů proti Japonsku na Pražském baseballovém týdnu a v Nagoje.

0

Před měsícem

Nová aplikace jako další krok k otevřenému úřadu

Olomoucký kraj zveřejňuje novou aplikaci Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která poskytuje informace o 145 organizacích v oblastech školství, kultury, dopravy, sociálních věcí a zdravotnictví.

0

Před měsícem

Olomoucký tým vylepšuje iontové baterie pomocí grafenových derivátů

Vědci z Olomouce se podílejí na mezinárodním projektu vývoje nové generace iontových baterií s využitím grafenu. Spolupracují s týmy z Itálie, Španělska, Velké Británie a Dánska. Úspěch projektu má potenciál zvýšit kapacitu úložiště energie, snížit náklady a zlepšit odolnost baterií.

0

Před 2 měsíci

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

0

Před 2 měsíci