Offline

Slovenský malíř Dúbravský vystavuje kontroverzní díla v Olomouci

Slovenský malíř Andrej Dúbravský vystavuje v olomoucké galerii Telegraph, kde prezentuje díla reflektující současné trendy a stigmatizaci lidského těla na sociálních sítích. Výstava "Good Boy" obsahuje i kontroverzní témata jako erotické scény a queer motivy. Dúbravský se inspiruje rokokovými výjevy a zaměřuje se také na ekologická témata, jako je ubývání včel. Výstava probíhá do 25. července.

Blog
Před 5 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Obchůdky ve vesnicích získají finanční podporu od kraje

Program Obchůdek zvýšil podporu malých prodejen na venkově vzhledem k velkému zájmu. Hejtman Olomouckého kraje uvedl, že cílem je zajistit dostupnost základních služeb pro obyvatele. Aktuálně byly podpořeny 114 prodejny v obcích do tisíce obyvatel. Celkem je vyčleněno 11 milionů korun, s maximální dotací 100 tisíc na prodejnu.

Blog
Před 6 dny
REGIONOLOMOUC.CZ

Pokuty za IT kartel v Olomouci zrušeny!

Antimonopolní úřad v roce 2022 udělil pokuty sedmi společnostem za IT kartel v Olomouci. Nejvyšší pokuta byla 26,8 milionu korun pro ICZ. Krajský soud však nedávno pokuty zrušil kvůli nepřípustným důkazům. ÚOHS podal kasační stížnost, ale Nejvyšší správní soud ji zamítl, a případ se vrací k ÚOHS k novému projednání.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Ocenění pro Červený kostel. Klenot Olomouce v novém kabátě!

Červený kostel v Olomouci byl oceněn Cenou města Olomouce za Počin roku 2023 za významnou rekonstrukci, která transformovala kostel na kulturní dominantu města. Rekonstrukce, stojící 170 milionů korun, byla z větší části financována z evropských dotací. Kostel nyní slouží jako multifunkční prostor pro kulturní a společenské akce.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Špačci sužují hřbitov v Prostějově. Radnice zasahuje!

Část hřbitova v Prostějově trpí znečištěním kvůli hnízdícím špačkům v hustých stromech. Místní rodiny, jako například manželé Eva a Jaroslav ze Šumperka, si pravidelně stěžují na špinavé hroby. Radnice se rozhodla prořezat větve a umístit plašiče ptáků místo odstranění stromů.

Blog
Před týdnem
REGIONOLOMOUC.CZ

Soudní stávka paralyzovala Olomouc a Přerov

Stávka soudních pracovníků paralyzovala Olomouc a Přerov, požadují vyšší mzdy. Podatelny a infocentra jsou uzavřeny, přijímána jsou jen elektronická podání. Připojily se stovky zaměstnanců, vedení soudů je podporuje. Byla zrušena většina jednání, což znamená více práce pro stávkující.

Blog
Před 2 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Festival Baroko 2023

Festival Baroko 2023 láká na bohatý program zahrnující virtuózní houslové sonáty, klavírní tria, recitály a premiéry českých zpěvoher a komorních oper inspirovaných barokními librety. Tento prestižní festival získal evropskou známku kvality EFFE za vynikající práci v oblasti umění

Blog
Před 3 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Dveře z vrtulníku odpadly mezi vesnicemi

Dveře z ultralehkého vrtulníku odpadly mezi obcemi Slavětín a Luká – Střemeníček, Veselíčko a Ješov. Incident se stal mimo zastavěnou oblast. Pilot nouzově přistál, dveře však nenašel. Policie případ nevyšetřuje. Nález mohou lidé hlásit obecnímu úřadu Luká.

Blog
Před 4 týdny
REGIONOLOMOUC.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

125 let tramvají v Olomouci - vozovna otevřena

K oslavám 125 let od první jízdy elektrické tramvaje v Olomouci bude otevřena vozovna a nová odstavná hala pro tramvaje. Návštěvníci se můžou projet historickými dopravními prostředky a nahlédnout do provozu dopravního podniku. V rámci akce bude možné zhlédnout i moderní vozy.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Přerov přesunuje farmářské trhy

Přerov zrušil květnové farmářské trhy kvůli obratovým ztrátám způsobeným novým umístěním na Horním náměstí vlivem rekonstrukčních prací na TGM náměstí. Červnové trhy se konají na Horním náměstí.

Blog
Před měsícem
REGIONOLOMOUC.CZ

Známe nominované do krajské soutěže v cestovním ruchu

Nominace Cen Olomouckého kraje za přínos v cestovním ruchu zahrnují přírodní skvosty, živé tradice a místa vhodná pro rodiny. Hlasování o nejlepších z pěti kategorií začíná 1. června a končí 4. srpna.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Stand-up comedy Silné Reči zavítá do Šternberka

Největší česko-slovenská stand-up comedy Silné Reči zavítá do Šternberka 2.5. Během 15 sezon představí talentovaní komedianti jako Tomáš Hudák, Jakub "Zitron" Ťapák, Ivan Kostra a Gabo Žifčák.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONOLOMOUC.CZ