Tajemný Antonínův pramen - léčivá voda a tragická legenda

Projekt Jesenické prameny, zahrnující Antonínův pramen, je zahalen tajemstvím. Informace o jeho vzniku a iniciátorovi stavby jsou nejasné. Pramen byl obnoven v roce 1899 na popud pana Ritsche z Frývaldova.

0

Před 5 dny

Motorkáři na oblíbené silnici způsobují nehody, obce protestují proti hluku

Kvalitní silnice přes sedlo z Koutů nad Desnou do Bělé pod Pradědem je mezi motorkáři oblíbená, ale způsobuje problémy. Expert Martin Landsfeld uvedl, že technický stav je dobrý, což láká k zábavě, ale také k nehodám.

0

Před týdnem

Obec přátelská rodině - Kraj ocenil deset obcí za rodinnou politiku

Kraj ocenil deset obcí certifikátem z projektu "Obec přátelská rodině", který podporuje rodinnou politiku. Certifikáty předali náměstci Ivo Slavotínek a Jan Šafařík. Hlavním cílem je motivace občanů ke spolupráci a zlepšení společného života.

0

Před 4 týdny

Slovenský malíř Dúbravský vystavuje kontroverzní díla v Olomouci

Slovenský malíř Andrej Dúbravský vystavuje v olomoucké galerii Telegraph, kde prezentuje díla reflektující současné trendy a stigmatizaci lidského těla na sociálních sítích. Výstava "Good Boy" obsahuje i kontroverzní témata jako erotické scény a queer motivy. Dúbravský se inspiruje rokokovými výjevy a zaměřuje se také na ekologická témata, jako je ubývání včel. Výstava probíhá do 25. července.

0

Před měsícem

Obchůdky ve vesnicích získají finanční podporu od kraje

Program Obchůdek zvýšil podporu malých prodejen na venkově vzhledem k velkému zájmu. Hejtman Olomouckého kraje uvedl, že cílem je zajistit dostupnost základních služeb pro obyvatele. Aktuálně byly podpořeny 114 prodejny v obcích do tisíce obyvatel. Celkem je vyčleněno 11 milionů korun, s maximální dotací 100 tisíc na prodejnu.

0

Před měsícem

Pokuty za IT kartel v Olomouci zrušeny!

Antimonopolní úřad v roce 2022 udělil pokuty sedmi společnostem za IT kartel v Olomouci. Nejvyšší pokuta byla 26,8 milionu korun pro ICZ. Krajský soud však nedávno pokuty zrušil kvůli nepřípustným důkazům. ÚOHS podal kasační stížnost, ale Nejvyšší správní soud ji zamítl, a případ se vrací k ÚOHS k novému projednání.

0

Před měsícem

Ocenění pro Červený kostel. Klenot Olomouce v novém kabátě!

Červený kostel v Olomouci byl oceněn Cenou města Olomouce za Počin roku 2023 za významnou rekonstrukci, která transformovala kostel na kulturní dominantu města. Rekonstrukce, stojící 170 milionů korun, byla z větší části financována z evropských dotací. Kostel nyní slouží jako multifunkční prostor pro kulturní a společenské akce.

0

Před měsícem

Špačci sužují hřbitov v Prostějově. Radnice zasahuje!

Část hřbitova v Prostějově trpí znečištěním kvůli hnízdícím špačkům v hustých stromech. Místní rodiny, jako například manželé Eva a Jaroslav ze Šumperka, si pravidelně stěžují na špinavé hroby. Radnice se rozhodla prořezat větve a umístit plašiče ptáků místo odstranění stromů.

0

Před měsícem

Soudní stávka paralyzovala Olomouc a Přerov

Stávka soudních pracovníků paralyzovala Olomouc a Přerov, požadují vyšší mzdy. Podatelny a infocentra jsou uzavřeny, přijímána jsou jen elektronická podání. Připojily se stovky zaměstnanců, vedení soudů je podporuje. Byla zrušena většina jednání, což znamená více práce pro stávkující.

0

Před měsícem

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před měsícem

Festival Baroko 2023

Festival Baroko 2023 láká na bohatý program zahrnující virtuózní houslové sonáty, klavírní tria, recitály a premiéry českých zpěvoher a komorních oper inspirovaných barokními librety. Tento prestižní festival získal evropskou známku kvality EFFE za vynikající práci v oblasti umění

0

Před měsícem

Dveře z vrtulníku odpadly mezi vesnicemi

Dveře z ultralehkého vrtulníku odpadly mezi obcemi Slavětín a Luká – Střemeníček, Veselíčko a Ješov. Incident se stal mimo zastavěnou oblast. Pilot nouzově přistál, dveře však nenašel. Policie případ nevyšetřuje. Nález mohou lidé hlásit obecnímu úřadu Luká.

0

Před měsícem

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

0

Před 2 měsíci

125 let tramvají v Olomouci - vozovna otevřena

K oslavám 125 let od první jízdy elektrické tramvaje v Olomouci bude otevřena vozovna a nová odstavná hala pro tramvaje. Návštěvníci se můžou projet historickými dopravními prostředky a nahlédnout do provozu dopravního podniku. V rámci akce bude možné zhlédnout i moderní vozy.

0

Před 2 měsíci

Přerov přesunuje farmářské trhy

Přerov zrušil květnové farmářské trhy kvůli obratovým ztrátám způsobeným novým umístěním na Horním náměstí vlivem rekonstrukčních prací na TGM náměstí. Červnové trhy se konají na Horním náměstí.

0

Před 2 měsíci